Materiały dodatkowe
System Gospodarki i Ochrony Bogactw Mineralnych Polski MIDAS prowadzonony przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy PIG-PIB. Jego zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie informacji o złożach, obszarach górniczych i terenach górniczych w Polsce. To tutaj możesz sprawdzić czy w Twojej gminie/powiecie/województwie są udokumentowane złoża kopalin.
Serwis Mapy Geośrodowiskowej Polski to kompletna baza danych o najważniejszych komponentach środowiska i jego aktualnym stanie, w tym złożach kopalin występujących na terytorium Polski. Korzystając z tego portalu możesz sprawdzić gdzie konkretnie zlokalizowane jest złoże kopaliny i czy jego wydobycie może być konfliktowe.
Katalog Obiektów Geoturystycznych w obrębie pomników i rezerwatów przyrody nieożywionej. Celem opracowania jest popularyzacja niezwykle wartościowych pod względem geologicznym i turystycznym obiektów przyrody nieożywionej (w tym dawnych kamieniołomów), rezerwatów i pomników przyrody nieożywionej na terenie Polski. Spośród setek takich obiektów wybrano ponad 150 najciekawszych, to znaczy takich o których można powiedzieć: musisz zobaczyć lub warto zobaczyć. Jedne z nich imponują atrakcyjnością wizualną, turystyczną, inne mają niezwykłą wartość poznawczą i dydaktyczną. Katolog opracowany został przez AGH Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.